Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне»

Щороку в м. Каневі, у межах арт-резиденції «ЧервонеЧорне», живуть і працюють художники світового рівня, які реалізують свої індивідуальні або колективні проекти. Митці діють на розмикання герметичної ситуації, яка склалася навколо фігури «національного поета». Так Шевченка називав і Сартр, який навідував Чернечу гору з Симоною де Бовуар. Зараз міць і потуга поета замкнена всередині певного міфу, що є неактуальним для зовнішнього світу. Ініціатива мистецького об'єднання «ЧервонеЧорне» спрямована на розрив зачарованого кола штучного поклоніння «ідолу місцевого значення». Саме крізь ідеї дуже різних художників у цьому місті фігура Шевченка десакралізується, а саме місце (місто) замість «місця тиші» стає простором для втілення живої думки, робочим майданчиком і лабораторією.

Цьогоріч на проект Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне» ми запросили українських художників Олександра Бабака, Владу Ралко і Володимира Буднікова і скульпторів Людмилу Мисько-Маляренко (Україна), Вінсента Бьюфіл (Франція), Йошіо Яги (Японія), Роланда Хефта (Німеччина), Олександра Дяченко (Україна). В Резиденції митці працюватимуть над індивідуальними і колективними проектами: «Рікою» і «Цінні речі» — у живописі та «Грані» — у скульптурі.

1 липня
Команда проекту почала підготовчі роботи в рамках проекту.

15 липня
Починають роботу художники: Влада Ралко (Україна), Володимир Будніков (Україна), Олександр Бабак (Україна).

2 вересня
В м.Канів приїжджають скульптори Людмила Мисько (Україна), Yoshio Yagi (Японія), Vincent Beaufils-Hourdigas (Франція), Roland Höft (Німеччина), Олександр Дяченко (Україна), художник Nicholas Voeikoff-Erens (Канада).

28 вересня
Ми плануємо виставку-презентацію робіт художників і скульпторів в галереї ЧервонеЧорне, м.Канів, вул. Дніпровська, 1.

Вперше ЧервонеЧорне реалізує проект «Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний скульптурний Сімпозіум «ЧервонеЧорне» за підтримки Українського Культурного Фонду (УКФ).

Деталі: chervonechorne.com

Мистецьке об'єднання "ЧервонеЧорне" та Видавництво ArtHuss презентують нове арт-видання українського художника Володимира Буднікова "Питання до видимого"

Мистецьке об'єднання "ЧервонеЧорне" та Видавництво ArtHuss презентують нове арт-видання українського художника Володимира Буднікова "Питання до видимого".

"Мені важливо висловити власні відчуття від того, що відбувається навколо мене. Багато речей у різний спосіб дарують мені радість, завдають болю або засмучують, події довкола спонукають мене діяти певним чином, змінюють дещо в мені або змінюють простір навколо – коли я працюю, то ніби вивільняю власні можливості проживати все це". (Володимир Будніков) 

Презентація супроводжується експозицією робіт художника.

24909901_1646772988702407_4573709648138053904_n.jpg

Місце та час проведення: 
Національний музей Тараса Шевченка (бул. Шевченка, 12), 19 грудня 2017 року з 17.00 до 19.00.

Запрошуємо на виставку «Перебіг речей» канівської художниці Любові Міненко

Запрошуємо на виставку «Перебіг речей» канівської художниці Любові Міненко.

Відкриття виставки відбудеться 25 серпня 2017 року о 17.00 в галереї «ЧервонеЧорне».

Творчість Любові Міненко неможливо спостерігати без занурення в її приватне: біографічні деталі та, особливо, зображення її рідного міста пронизують роботи. Саме ці моменти стали основою мистецьких практик художниці, визначили зміст і форму її картин.

У картинах Міненко Канів не має якогось одного, стабільного обличчя: він показаний у тому різноманітті, яке притаманне всьому навколо. Цьому сприяє й та динамічна напівабстрактна форма, яку обрала художниця. Мінливі та м’які лінії розширюють простір, начебто не дозволяючи зберігати автору (як і глядачу) лише одну точку погляду: Любов Міненко розташовується на кількох позиціях, тим самим дозволяючи отримати більш повне розуміння свого міста. Ще цікавішими стають людські персонажі: стиль зображення нагадує іконічний, а вектор погляду абсолютно змінений – здається, сила споглядання в героїв картин є куди більшою за ту ж саму властивість глядача.

Виставка стає своєрідною демонстрацією цієї можливості бути водночас і учасником, і спостерігачем процесів; зберігати при нефігуративній формі цілком ясні та зрозумілі змісти – насиченого відчуття свого міста.

 

IMG_3475.JPG

В майстернях галереї «ЧервонеЧорне» триває робота над проектами «Питання до видимого» Володимира Буднікова та «Резерв» Влади Ралко

Видиме перебуває або в очікуванні або у режимі збереження енергії, завжди виношуючи щось інше всередині себе. (Володимир Будніков, «Питання до видимого»)

Зі щоденного буття наче витягається все незручне або зайве, через що втрачається відчуття реальності сьогодення, яке починає зісковзувати у таке, що вже було, постійно гальмує. (Влада Ралко, «Резерв»).

Ми встановили зарядну станцію для електромобілів. Заряджаємо одночасно три авто!

Раді повідомити, що тепер на території резиденції «Княжа Гора» встановлено зарядну станцію для електромобілів, котра здатна заряджати одночасно три транспортних засоби!
Для гостей готелю послуга безкоштовна. Всім бажаючим необхідно лише оплатити вартість паркувального місця, що становить 60 гривень за годину.
Установка зарядного пристрою – один з наших кроків до збереження навколишнього середовища.

Дитячий літній табір «Княжа Гора» відкрито!

Резиденція «Княжа Гора» відкрила сьомий сезон літнього табору!
Діти активно відпочивають та творчо розвиваються, захоплююче вивчають англійську мову, знайомляться з культурою і народними традиціями України, а саме головне, отримують незабутні спогади, які залишаться на все життя!

Тарасова Гора 2017

Минулої суботи в Каневі відбувся традиційний зліт байкерів – учасників мотофестивалю «Тарасова Гора». Цього року фестиваль відсвяткував своє 15-річчя!

ЧервонеЧорне на Книжковому Арсеналі

Видання "Київський щоденник" Влади Ралко, ініційоване мистецьким об'єднанням ЧервонеЧорне, увійшло до списку ”найкращий книжковий дизайн 2017 року”!

VII міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», культурно-видавничого проекту Читомо визначили найкращий книжковий дизайн цього літературного сезону.

Церемонія нагородження відбулася 20 травня у приміщенні Мистецького Арсеналу.

Нагадаємо, що 18 травня в рамках Книжкового Арсеналу відбулася дискусія
"Навіщо художникам щоденники", та презентація видань від мистецького об'єднання ЧервонеЧорне.
"Лінія розмежування"
"Замість документа"
"Київський щоденник"
"Still Life"
"Вулиця Дніпровська"

ТРИ КРОКИ Прихисток поета. Укриття. Лінія розмежування.

12 квітня о 18-00 у всіх залах Центрального будинку художника НСХУ відбудеться відкриття виставки Володимира Буднікова та Влади Ралко 
"Три кроки". На виставці буде презентовано у повному обсязі трирічний проект, що було створено  художниками на базі мистецького об’єднання ЧервонеЧорне з 2014-2016 роки.


ТРИ КРОКИ
Прихисток поета. Укриття. Лінія розмежування.

Від самого початку подій українського спротиву, керуючись радше інтуіцією ніж свідомим розрахунком, майже навмання ми замислили трирічний проект - жодного конкретного плану окрім власне бажання розгледіти певні фази змін у політичній реальності, яку раптом стало важко відокремити від особистої. 

Раз на рік, перебуваючи в резиденції галереї «Червонечорне» в Каневі, ми виконували певну частину проекту, не уявляючи, якою буде наступна. Тему кожної частини ми «видобували» безпосередньо зі зміненого часу під час проживання цього часу крок за кроком. Зі зрозумілих причин було невідомо, що відбуватиметься далі, як розгортатимуться наступні події; головні ознаки часу ми діставали просто серед такого, що з’являлося всередині реальності та змінювало її чи якось інакше мовило про знайомі речі, було схожим на звістку або знак. 

Оскільки ми усвідомлювали, що будемо весь час мати справу з тим, чого не знаємо або з таким, із чим не стикалися раніше, тож зосередилися власне на процесі праці аби побачити намальоване на власні очі й таким чином спробувати усвідомити побачене. Крім фактів, які неможливо було ігнорувати, для нас важливе було також те, на що ми дивилися у кожен певний проміжок часу, на чому зосереджували увагу, що мали за головне; за надзвичайних часів навіть добре знайомі речі невідворотно змінюються, кут зору приходить до руху та фокус уваги зосереджується інакше. Раптом усувається певна сліпота, зникають фільтри, налаштовані тим, що зветься звичкою; буденні речі виглядають як чужі. Навіть добре знайоме видається вперше побаченим – під час війни речі зі звичного оточення дивним чином ніби починають транслювати змінену реальність.

У трьох частинах проекту «Прихисток поета» (2014), «Укритті» (2015) та «Лінії розмежування» (2016) ми розмірковували про мову художника під час надзвичайних подій, про переосмислення звичних понять та про нові умови власного перебування у зміненому світі.

Влада Ралко, Володимир Будніков. Київ, 2017

 

Виставка діятиме до 23.04. 
організатори: ДИРЕКЦІЯ ВИСТАВОК НСХУ, МИСТЕЦЬКЕ ОБ,ЄДНАННЯ "ЧЕРВОНЕЧОРНЕ"
адреса: Центральний будинок художника НСХУ, Київ, вул.Січових стрільців, 1-5

Facebook