Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне»

Щороку в м. Каневі, у межах арт-резиденції «ЧервонеЧорне», живуть і працюють художники світового рівня, які реалізують свої індивідуальні або колективні проекти. Митці діють на розмикання герметичної ситуації, яка склалася навколо фігури «національного поета». Так Шевченка називав і Сартр, який навідував Чернечу гору з Симоною де Бовуар. Зараз міць і потуга поета замкнена всередині певного міфу, що є неактуальним для зовнішнього світу. Ініціатива мистецького об'єднання «ЧервонеЧорне» спрямована на розрив зачарованого кола штучного поклоніння «ідолу місцевого значення». Саме крізь ідеї дуже різних художників у цьому місті фігура Шевченка десакралізується, а саме місце (місто) замість «місця тиші» стає простором для втілення живої думки, робочим майданчиком і лабораторією.

Цьогоріч на проект Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне» ми запросили українських художників Олександра Бабака, Владу Ралко і Володимира Буднікова і скульпторів Людмилу Мисько-Маляренко (Україна), Вінсента Бьюфіл (Франція), Йошіо Яги (Японія), Роланда Хефта (Німеччина), Олександра Дяченко (Україна). В Резиденції митці працюватимуть над індивідуальними і колективними проектами: «Рікою» і «Цінні речі» — у живописі та «Грані» — у скульптурі.

1 липня
Команда проекту почала підготовчі роботи в рамках проекту.

15 липня
Починають роботу художники: Влада Ралко (Україна), Володимир Будніков (Україна), Олександр Бабак (Україна).

2 вересня
В м.Канів приїжджають скульптори Людмила Мисько (Україна), Yoshio Yagi (Японія), Vincent Beaufils-Hourdigas (Франція), Roland Höft (Німеччина), Олександр Дяченко (Україна), художник Nicholas Voeikoff-Erens (Канада).

28 вересня
Ми плануємо виставку-презентацію робіт художників і скульпторів в галереї ЧервонеЧорне, м.Канів, вул. Дніпровська, 1.

Вперше ЧервонеЧорне реалізує проект «Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний скульптурний Сімпозіум «ЧервонеЧорне» за підтримки Українського Культурного Фонду (УКФ).

Деталі: chervonechorne.com