Галерея ЧЕРВОНЕЧОРНЕ представляє: Володимир Будніков, Влада Ралко. УКРИТТЯ

Мистецький проект та презентація арт-книжки.
8 жовтня 2015 р., 19.00.
Київ, Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10-12.

“Укриття” – проект, що поєднує. Поєднує тривоги, енергії, передчуття у потужній творчості двох виразних постатей сучасного мистецтва України, Буднікова та Ралко. Поєднує виставку живопису, що вражає своїми напругою й ритмом, та мистецьке видання, візії, роздуми, тексти. Поєднує сьогодення нашої культури із місцем, для неї сакральним – Каневом – завдякі галереї ЧЕВОНЕЧОРНЕ в комплексі “Княжа гора”, навколо якої вже кілька років відбувається міжнародне мистецьке життя: скульптурні пленери та живописні колаборації майстрів з Японії, Франції, України.

“Ми потрапили до пастки часу, що не обмінюється, застоявся та псується. Тривога виснажила настільки, що закортіло хоча би на деякий час заховатися не тільки від війни, а й від миру, який не втомлюється живити нашу війну. Але звідки саме насувається небезпека? Мир став ворожим, бо постійна загроза великої війни занадто довго випробовує його. Наш примарний спокій було взято у позику, яку доведеться чимось віддавати.

Коли на стінах будинків у Києві почали з’являтися трафаретні написи «Укриття», це здалося дивним анахронізмом, чимось із шкільних навчань із громадянської оборони радянських часів. Такі вказівники бомбосховищ на випадок авіаційної атаки ніби промовляли до нас: маєте ще запаси спокою на чорний день. Досить символічно, що часто ці написи спрямовували у нікуди, бо за вказаним напрямком не було ніякого укриття”, - говорять Володимир Будніков та Влада Ралко. 

Угледіти порятунок там, де його зазвичай не шукають, а саме у пустці пропонують митці. “Буднікова та Ралко неможливо назвати тандемом. Це особистості в діалозі. І діалог цей позбавлений комформності, як у мікрокосмі їхнього спілкування, так і в ширшому соціумі – країни та світу. Проект “Укриття” тут й етапний, і показовий. Обидва художники залишаються вірними собі, обидва номінують створеними образами катастрофу. Від котрої нема явного укриття”, - пише критик та куратор сучасного мистецтва Костянтин Дорошенко. 

Планетарні стихії, драматизм пейзажу, демони людської буденності, бажання радості попри все, відчай та віра в евкатастрофу, диво, що зупинить шлях людства до самознищення пульсують в проекті “Укриття”. “Місце для праці в Каневі схоже на відлюдну лабораторію та на сховище водночас. Під час праці там ніби потрапляєш до пустки укриття, де можливість мовити в тиші виглядає паралельною зворохобленій реальності. Отже, маємо один-єдиний вихід – спробувати зісковзнути назад, всередину, у пустку початку та бездіяльності, де невизначеність іще не перетворилася на розгубленість та байдужість, але навпаки означає потенційну дію та здатність розрізняти, упізнавати, визначати речі”, - розуміють Влада Ралко та Володимир Будніков. Пропонуючи приєднатися тим, хто готовий.

З питання акредитації прохання дзвонити за телефоном +38 067 702 23 89.